top of page

Účinky zázvorového čaje

Jak správně připravit zázvorový čaj, aby podpořil vaše zdraví? 🫖

Zázvorový čaj slouží jako skvělá prevence nachlazení, umí zahřát vnitřek těla a napomáhá našemu trávení.🔥POZOR! Pokud pijete zázvorový čaj pro zahřátí nebo proti příznakům nachlazení, je zásadní, abyste do něj nikdy nepřidávali citron.

Podle TCM zázvor svými účinky otevírá povrch, napomáhá pocení a vylučuje chlad, který by jinak vedl k nachlazení nebo i chřipce. Naopak citron má zcela opačný účinek a povrch uzavírá a napomáhá spíše zadržování uvnitř. I když je kombinace zázvoru a citronu velmi chutná, ze zdravotního pohledu je spíše kontraproduktivní. Místo citronu přidejte do čaje raději zahřívací koření jako je skořice, hřebíček, badyán nebo třeba kapku medu.

Tip pro surfaře (nebo kohokoliv, kdo bývá vystaven chladu):

☕️PŘED 🏄🏻‍♀️🏂 Začněte den šálkem teplé vody s pár kapkami citronu (ne víc!), abyste si vytvořili bariéru a zabránili chladu v proniknutí kůží.

☕️PO 🏄🏻‍♀️🏂 Po surfování nebo zimních radovánkách si připravte zázvorový čaj. Nikdy nepijte zázvorový čaj před tím, než vyjdete do chladného či větrného počasí, protože svým působením otevírá póry a umožnil by vstup chladu do vašeho těla.Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Gua sha

Comments


bottom of page